YUSUF DUMANDAĞ: “BAŞKANIMIZ HİSARCIKLIOĞLU HER ZAMAN DESTEK OLDU”

Kuran kursunun açılış törenine Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ’da katıldı. Programda Cami ve kuran kurslarını yaşatma ve insani yardım vakfı başkan yardımcısı Yusuf Dumandağ vakfın hizmetleri hakkında bilgilendirmeler de bulundu.

“OSMANLI BİR VAKIF MEDENİYETİYDİ ”

Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ,açılış töreninde yaptığı konuşmada “Vakıf, tarih boyunca süregelmiş yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir.Ecdadımız Osmanlı bir Vakıf medeniyetiydi. Eğitim, sağlık, sosyal yardım, diyanet ve Bayındırlık gibi alanlarda faaliyet gösteren vakıflar topluma ve devlete büyük hizmetler yapardı, öyle ki her mahallede bir Vakıf vardı ve tüm ihtiyaçları bu vakıflar tarafından karşılanırdı. Tek amaçları ise insanlara faydalı olmaktı. “Sizin en hayırlınız insanlara faydalı olandır” buyuran peygamber efendimizin sözlerini rehber edinerek bugün burada bizlerde şehrimize ve ülkemize bir Vakıf kazandırmanın mutluluğu ile karşınızdayız.

Dumandağ ailesi olarak bugüne kadar şehrimize her alanda katkılar sunmaya çalıştık, yeri geldi şehrimizin manevi atmosferine katkı sunmak için kuran kursları ve camiler inşa ettik, yeri geldi toplumsal dayanışma adına ulusal ve uluslararası yardım organizasyonularına katkıda bulunduk. “ dedi

“BÜYÜK HİZMETLER VERMENİN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Öğrencilere her zaman destek olduklarını söyleyen Dumandağ, “ Desteklerini bizden hiçbir zaman esirgemeyen sayın başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu beyefendinin Karakoçan’ımıza kazandırdığı TOBB Anadolu imamhatip lisesi ve 200 yataklı öğrenci yurdumuzda eğitimlerine devam eden öğrencilerimizde dahil olmak üzere diğer öğrencilerimize de desteklerimizi hiç bir zaman esirgemedik ve bugün geldiğimiz noktada tüm bu hizmetleri vakıf çatısı altında kurumsal bir yapıda toplayıp sizler ile daha güçlü bir yapıda daha büyük hizmetler vermenin gayreti içerisindeyiz. Bizlere bu hizmetleri yapabilmeyi nasip eden yüce Allah’a sonsuz olsun.” diye konuştu.

YUSUF DUMANDAĞ: “BAŞKANIMIZ HİSARCIKLIOĞLU HER ZAMAN DESTEK OLDU” – Günışığı Gazetesi (gunisigigazetesi.net)

Ayrıca Kontrol Et

Dumandağ Cami ve Kur’an Kursları Yaşatma ve İnsani Yardım Vakfı Açıldı

Dumandağ Cami ve Kur’an Kursları Yaşatma ve İnsani Yardım Vakfı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Vakfın …

Bir cevap yazın